Jdi na obsah Jdi na menu
 


výroba magické svíčky

 

Výroba magické svíčky

A čaroděj pro své kouzlo zažehnul svíci, měla zvláštní vůni a byla plná roztodivných bylinek. I Ty si můžeš udělat kouzelnou svíčku. Každé kouzlo začíná ve chvíli, kdy si stanovíš cíl, čeho chceš dosáhnout. Potom je potřeba si stanovit co všechno budeš pro kouzlo potřebovat. Každá věc, kterou si vyrobíš sám (-a) má Tvoji energii a Tvoji sílu. Kouzlo má pak větší magickou moc. Je velice jednoduché vyrobit si vlastní svíčku.

Pro výrobu svíčky budeš potřebovat:


1. tuhý parafín (koupíš ho v lékárně - 1 kg / cca 200,- Kč)
2. knot ( koupíš ho v chrámových potřebách, drogerii apod. - 1m / cca 25,- Kč)
3. hrnec
4. štíhlou vysokou plechovku
5. alobal
6. bylinky (vybírej bylinky podle typu kouzla)
7. misku na smíchání bylinek
8. vonný olej nebo parfém

Vezmi hrnec a nalej do něj vodu, postav ho na plotnu a přiveď k varu. Do něj postav plechovku s parafínem, který je nalámaný na kousky (aby se rychleji rozpustil). Do misky nasyp bylinky a při míchání je nabij energií Tvého kouzla. Pokud použiješ vonný olej nebo parfém, tak ho také nabij energií Tvého kouzla. Nabití provedeš vizualizací svého přání nebo zaříkáním.

Dále můžeš postupovat několika způsoby:
a) výroba klasické svíčky
b) svíčka odlévaná

A) Klasickou svíčku vyrobíš tak, že do rozpuštěného parafínu nasypeš bylinky, případně naleješ vonný olej či parfém. Potom vezmeš knot a namáčíš ho do parafínu - na chvíli ho ponoříš a vytáhneš, necháš chvíli na vzduchu ztuhnout a pak ho zase na krátkou chvíli namočíš a necháš opět ztuhnout. Opakuješ tak dlouho až svíčka získá požadovanou šířku. Výroba asi tak 2,5 cm široké svíčky trvá něco přes 30 min. Pak svíčku někam pověs a nechej ji ztuhnout.

B) Vezmi alobal a vytvaruj ho podle sklenice do oválného tvaru. Na dno alobalu nasyp bylinky a nalej na ně trochu rozpuštěného parafínu (asi tak 1 cm). Postav doprostřed knot a drž ho tak dlouho až parafín mírně ztuhne. Nasyp trochu bylinek nebo přidej vonný olej či parfém. Nalej zbytek parafínu a vrch opět posyp bylinkami. Nechej v chladu ztuhnout. Až bude parafín tuhý, tak opatrně sundej alobalovou vrstvu. Budeš mít nádhernou svíčku, plnou roztodivných bylinek a úžasné vůně.
Teď může začít Tvé kouzlo se svící nebo rituál. Soustřeď se, vizualizuj splnění svého kouzla, nabij svíčku, zaříkej, tancuj, dováděj a vyváděj. Prostě čaruj!
Nezapomeň tu svíčku zapálit.