Jdi na obsah Jdi na menu
 


automatická kresba

8. 6. 2011

 

Automatická kresba nebo písmo je samovolný pohyb tužky jedním tahem po papíře, kdy ruka není vedena našimi myšlenkami. Automatickou kresbou se můžeme podívat do svého nitra do svého současného vnitřního stavu. Každý se určitě již někdy s automatickou kresbou setkal a někteří ji jistě i používají. Např. při telefonování kamarádce, kdy si jen tak kreslí člověk po papíře a najednou nám vzniknou různé obrázky, obrazce, symboly,..... . Automatickou kresbou se může zabývat skoro každý. Není to o tom, jestli umím nebo neumím psát, kreslit a volit barvy.

Kresbou jde intuitivně v mimosmyslovém vnímání přenést problém na náš papír do reálné podoby a poté najít cestu k řešení. Automatická kresba nám pomáhá odělit se od našeho problému a na základě symbolických informací vše vyhodnotit a řešit. Velmi lehce jde se s pomocí symboliky automatické kresby vyjádřit je to neopakovatelný zážitek.

Kresba také napomáhá najít cestu k osvobození se od dávných negativních zážitků a emocí a setkání se s negativní energiií vůbec. Je to rovněž forma meditace a relaxace a uvolnění a harmonie.


A jak si vyzkoušet automatickou kresbu?

Potřebujeme jen papír, pastelky různých barev, někdo si ještě pouští uvolňující nebo příjemnou pro nás hudbu a také potřebujeme chvíli klidu a začít malovat cokoli. Při uvolněném prožitku kreslení jen klidně a nezúčastněně sledovat a že ruka vládne na papíře a pokrývá jej barevnými tahy pastelek, stejně tak, jako bychom psali jednotlivá slova, která by měla říci vše, co potřebujetme sdělit. Vše, z čeho se skládá prožitek okamžiku...